SpaceX, Google veri merkezi mülklerinde Starlink yer istasyonlarını bulacak ve işletmelere Google Cloud altyapısı ile buluta ve internete sorunsuz, güvenli erişim sağlayacaktır.

Sunnyvale, Kaliforniya, 13 Mayıs 2021 – Google Cloud ve SpaceX bugün, Starlink’in tüm dünyada yüksek hızlı geniş bant internet sağlama yeteneğinden yararlanarak, ağ ucundaki müşterilere veri, bulut hizmetleri ve uygulamaları sunmak için yeni bir ortaklık duyurdu. ve Google Cloud’un altyapısı.

Bu ortaklık kapsamında, SpaceX, Google veri merkezi mülklerinde Starlink yer istasyonlarını bulmaya başlayacak ve bugüne kadar yörüngeye fırlatılan 1.500’den fazla Starlink uydusundan ağ ucundaki konumlara güvenli, düşük gecikmeli ve güvenilir veri iletimini sağlayacak. Google Cloud. Google Cloud’un yüksek kapasiteli özel ağı, Starlink’in küresel uydu internet hizmetinin sağlanmasını destekleyecek, işletmelere ve tüketicilere bulut ve İnternet’e sorunsuz bağlantı sağlayacak ve kritik kurumsal uygulamaların neredeyse her yere teslim edilmesini sağlayacak.

Kamu sektörü kurumları, ağ kenarında bulunan işletmeler veya kırsal veya uzak bölgelerde faaliyet gösteren işletmeler gibi geniş ayak izine sahip kuruluşlar, genellikle bulutta çalışan uygulamalara veya analitik, yapay zeka veya makine öğrenimi gibi bulut hizmetlerine erişim gerektirir. . Starlink’in düşük Dünya yörüngeli uydularından oluşan bağlantı, bu kuruluşların verileri ve uygulamaları ülkeler ve kıtalar arasında dağıtılan ekiplere hızlı ve güvenli bir şekilde sunması için bir yol sağlar.

Google Cloud Altyapı Kıdemli Başkan Yardımcısı Urs Hölzle, “Bulutta çalışan uygulamalar ve hizmetler, yüksek düzeyde ağa bağlı veya uzak bir ortamda çalışıyor olsunlar, kuruluşlar için dönüştürücü olabilir” dedi. “Dağıtık ayak izlerine sahip kuruluşların ekiplerini çalışır durumda tutmak için ihtiyaç duydukları kritik uygulamalara ve hizmetlere sorunsuz, güvenli ve hızlı erişime sahip olmasını sağlamak için SpaceX ile ortaklık yapmaktan mutluluk duyuyoruz.”

SpaceX Başkanı ve Operasyon Direktörü Gwynne Shotwell, “Starlink’in yüksek hızlı, düşük gecikmeli geniş bantını Google’ın altyapısı ve yetenekleriyle birleştirmek, küresel kuruluşlara modern kuruluşların beklediği güvenli ve hızlı bağlantıyı sağlıyor” dedi. “İşletmelere, kamu sektörü kuruluşlarına ve dünya çapında faaliyet gösteren diğer birçok gruba bu erişimi sağlamak için Google ile çalışmaktan gurur duyuyoruz.”

Google Cloud ve Starlink tarafından kurumsal müşterilere sunulan bu yeni özelliğin 2021’in ikinci yarısında kullanıma sunulması bekleniyor.

SistemOdamBilişim