Buluta geçiş,

maliyetleri düşürürken hizmetlerini ve kapasitelerini artırmak isteyen işletmeler için ezber bozan bir karar olabilir. Microsoft Azure gibi platformlar, Office 365 gibi uygulama paketlerini, kurumsal güvenlik araçlarını, satıcıdan bağımsız entegrasyonları ve daha fazlasını birleştirerek bulutta dönüşüm arayan işletmeler için bir temel sağlar. Ancak birçok şirket, sınırlı etkiye sahip ya hep ya hiç bir süreç öngörerek bulut geçişlerine başlamak konusunda hâlâ isteksiz. Neyse ki, durum hiç de öyle değil.

İşte Bulut Bilişim Hakkında Yaygın 3 Yanlış Kanı ve Şirketinizin Bulut Geçişinden Neden Yararlanacağı:

1. Kuruluşumuz Artık Verilerimiz ve Teknolojimiz Üzerinde Kontrol Sahibi Değildir

Hala teknoloji üzerinde tam kontrole sahipsiniz, ancak BT departmanınızın sürekli güncellemeler için endişelenmesine gerek kalmayacak. Buluta geçtiğinizde, donanım bakımı ve yazılımı yükseltmek için harcanan zaman önemli ölçüde azalır ve bununla ilgili baş ağrıları ortadan kaldırılır. Artık BT ekibiniz bir onarım hizmeti yerine kuruluşunuzun teknolojisini geliştirmeye odaklanabilir . Ayrıca, operasyonları iyileştirmek ve çevik girişimler başlatmak için daha fazla zamanınız olacak. Bütçenizin giderek daha fazla bölümünü e-posta depolama ve iş yükleri için sunuculara harcamak yerine, stratejik düşünebilir ve organizasyon yöneticilerini çok daha çevik bir şekilde destekleyerek ihtiyaçlarına hızla yanıt verebilirsiniz.

2. Buluta Geçiş Ya Hep Ya Hiç Senaryodur

Buluta kendi hızınızda geçebilir veya hibrit bir yaklaşım kullanabilirsiniz. Bazı eski bulut destekçileri tüm kuruluşunuzu aynı anda buluta taşımayı savunurken, bu bir gecede olması gereken bir süreç değil. Çoğu uygulama hibrit bir yaklaşımla başlar — e-posta gibi tek bir iş yükünü taşır ve oradan büyür. Hibrit bulut, veri merkezlerini ve bulutu kapsayan tutarlı bir platform oluşturarak BT’yi basitleştirir ve neredeyse her cihazdaki kullanıcılara uygulamaları ve verileri her yerde sunar. Kuruluşunuzun talep ettiği bilgi işlem gücünü ve yeteneklerini sağlamak ve yerinde teknoloji yatırımlarınızı boşa harcamadan gerektiğinde büyütmek veya küçültmek için denetim sağlar . Birçok kuruluş üretkenlik iş yüklerini buluta taşıdıkça, her iş yükünün yolu farklıdır ve bu geçişler için geçen süre değişir. Danışmanlar, önce dosya senkronizasyonu ve paylaşımı veya e-posta gibi iş yüklerini taşımanıza ve ardından daha zor veya daha büyük projeler için doğru uzun vadeli planı belirlemenize yardımcı olabilir.

3. E-posta Bulutta Daha Kolay Değil

Otomatik güncellemelerle, e-postanın kapalı kalma süresi konusunda endişelenmenize gerek yok. Kuruluşunuzun e-postasını buluta taşıdığınızda, yazılımı oluşturan uzmanların bakım ve güncellemelerle ilgileneceğini bilerek içiniz rahat olabilir. BT ekibinizin artık güncellemeleri yükleme konusunda endişelenmesine gerek yok, bunun yerine daha büyük BT gereksinimlerine odaklanabilir. Yazılım güncellemeleri ve düzeltmeleri, yayınlanır yayınlanmaz otomatik olarak teslim edilir. İşletmenizi buluta taşıma hakkında daha fazla bilgi için , ücretsiz danışmanlık için Sistem Odam’a ulaşın.